آموزش کشتی
Register

اگر این اولین بازدید شما از انجمن است لطفاً روی دکمه ثبت نام کلیک کنید ، تا بتوانید درون انجمن پست ارسال کنید . در غیر این صورت ثبت نام کنید . مراحل ثبت نام بیشتر از 2 دقیقه وقت شما را نخواهد گرفت .

Follow us on Facebook Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2


Like Tree1Likes
 • 1 Post By paeez

موضوع: آموزش کشتی

 1. #1
  کاربر انجمن
  امتیازها: 357, سطح فعلی: 6
  امتیازها: 357, سطح فعلی: 6
  درصد طی شده از سطح فعلی : 57%,
  میزان امتیاز صعود به سطح بالا : 43
  درصد طی شده از سطح فعلی : 57%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا : 43
  فعالیت کل : 0%
  فعالیت کل : 0%
  دستاوردها:
  Tagger Second Classدارای سه دوستکاربر 250 امتیازهکاربر سه ماهه
  paeez آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  نوشته ها
  21
  امتیازها
  357
  درجه
  6
  تشکر
  17
  تشکر شده 19 بار در 12 ارسال
  حالت من
  Konjkav

  آموزش کشتی

  کشتی ورزشی است که در آن باید سرعت یک رزمی کار-انعطاف یک ژیمناستکار-فکر یک شطرنجباز-استقامت یک دونده استقامت-قدرت یک بدنساز را داشته باشید تا شاید بتوانید در رقابت ها خودی نشان دهید.
  یک دست دودست
  ازجمله فنونی که می توان در کشتی و در هنگام کار کردن بر روی دست ها اجرا کرد فن یک دست دو دست می باشد.این فن در حالات و روشهای مختلف مثلا در هنگام حمله حریف یا در هنگام دفاع می توان استفاده کرد.

  اجرا هنگامی که حریف(آبی) دست بر شانه های ما گذاشته است با استفاده از دست آراد مچ و یا آرنج دستی که حریف بر سر شانه ما گذاشته است را می گیریم. البته قبل از گرفتن دست باید کمی خود را عقب دهیم تا جای مچ گیری حریف ایجاد شود.
  سپس مانند شکل سوم و چهارم دستی که حریف آن را گرفته بود را به دور بازویی که مچ آن را گرفته ایم می اندازیم .باید توجه کنیم هنگامی که دست را دور بازوی حریف کردیم مانند شکل دست را ببندیم .دست را تا انجا که امکان دارد از بالای بازو بگیریم تا کنترل کامل حریف در دست ما باشد. [Only registered and activated users can see links. ]
  حال ما یک دست دودست را گرفته ایم در این حالت برای اتمام کار روش های مختلفی وجود دارد که بستگی به حالتی دارد که حریف انجام می دهد.یک از کارهایی که حریف می تواند انجام دهد این است که دست بر سر ما گذارد و تا انجا که می تواند بدن خود را عقب دهد. [Only registered and activated users can see links. ]
  در این حالت ما باید 2 زانو بنشینیم یا مانند شکل یک پا را عقب دهیم و با استارتی که که میزنیم دوخم حریف را بگیریم و حریف را خاک کنیم. [Only registered and activated users can see links. ]  [Only registered and activated users can see links. ]
  به نظر من یکی از مهمترین تکنیک ها و حرکات در کشتی کار کردن بر روی دست ها و سرو گردن حریف میباشد که به دنبال آن: 1-گیج کردن وخسته کردن حریف 2- کنترل قدرت حریف و استفاده از قدرت او در زمان مناسب 3-جلوگیری از امتیاز گیری حریف و کسب امتیاز با استفاده از فنون دیگر برای اینکه این مهارت یعنی کار بر روی دست ها را به خوبی فراگیریم باید توجه کنیم که باید از تمام بدن یعنی دست ها و سر و پا ها و همانگی بین آن ها استفاده کنیم.برای این منظور باید در ابتدا حرکاتی جزئی که در زیر آمده است را بیاموزیم و با به پیوسته کردن آن بتوانیم امتیاز کسب کنیم و بعد از آن کشتی را کنترل کنیم. الف:ضربه به سر : توجه کنید که برای زیرگیری مستقیم و از روبه رو نمی توان بدون هیچ حرکت و کششی از حریف زیر گرفت حال هر چه قدر سرعت زیر گیری ما بالا باشد چرا که حریف آماده گی کامل و 100 درصد دارد و به محض حرکت اضافی حریف عکس العمل مناسبی نشان می دهد.پس یکی از روش های زیر گیری از روبه رو و مستقیم ضربه به سر حریف است .ضربه به سر نباید با مچ و حالت ضربه باشد بلکه باید به صورت کشش حریف و با ساعد و در برخی موارد کف دست صورت پذیرد و به این صورت باشد که بعد از گذاشتن دست پشت سر حریف او ر ا با تمام قدرت به طرف پایین و تشک بکشیم و بعد از اینکه حریف سرش را بالا کشید زیرگیری کنیم. ب:کشیدن دست ها: کشیدن دست ها میتوان با یک دست یا دوست و از نقاط مختلف صورت پذیرد.دست هایمان را بر سر شانه حریف می گذاریم و او را به طرف خود یا هل می دهیم و یا می توان مچ یا مچ های حریف را در اختیار خود بگیریم یا وقتی حریف دست بر سر شانه های ما گداشته است با کف دست هایمان بازو های او را بگیریم و با یک جهش او را وادار به رها کردن کنیم. ج:مچ گیریها: می توان برای کسب امتیاز از گرفتن مچ حریف و بالازدن دست با استفاده از مچ گرفته شده استفاده کنیم و یا در زمانی که حریف مچ ما را گرفته است ما هم مچ او را بگیریم و تبدیل به یک دست دو دستها کنیم

  [Only registered and activated users can see links. ]

  توانایی دفاع در مقابل زیر گیری حریف و انجام عکس العمل خوب با وجود حمله حریف به نه تنها امتیازی از دست داده نمی شود بلکه باعث کسب امتیاز خواهد شد.مهمترین نکته در موقعی که حریف از ما زیر می گیرد این است که پا ی خود و یا پاهیمان را به عقب پرتاب کنیم قبل از این که بخواهیم فنون دیگری از جمله کنده را اجرا کنیم.
  آموزش
  در حالی که دو کشتی گیر در مقابل در حالت سرشاخ قرار گرفته اند
  الف:کشتی گیردوبنده قرمز اقدام به حمله می کند و نیم قدمی به جلو می گذارد
  ب:کشتی گیر دوبنده آبی سر او را به طرف دشک می کشد و پای خود را به عقب می اندازد.توجه کنید که کشتی گیر آبی نمی گذارد حریف دستانش راقفل کند.
  ج:در این لحظه آبی با نیم چرخی که می زند به طرف پشت حریف می رود و از او امتیاز می گیرد.

  [Only registered and activated users can see links. ]
  فن پیچ پیچک
  یکی از فنون قابل توجه و عالی در حالت کمر تو کمر و دست زیر بقل فن پیچ پیچک است .این فن بیشتر در کشتی فرنگی اجرا می شود ولی می توان در کشتی آزاد در حالت کمر تو کمر به طور احسن و بدون خطر و ریسک اجرا کرد.وقتی دو حریف در مقابل هم قرار گرفته اند و دست های هر دو کشتی گیر زیر بقل هم است هر دو کشتی گیر می توانند این فن را اجرا کنند این فن که بسیار شبیه فن کول انداز است با این تفاوت که اگر فن کول انداز را به طور کامل اجرا نکنی به خاک حریف می افتی و یک امتیاز از دست می دهی ولی فن پیچ پیچک در صورت کامل نشدن فن امتیازی از دست نمی دهی.
  آموزش:
  1-دو کشتی گیر راست گارد در روبه روی هم و به صورت دست زیر بقل قرار گیرند.
  2-مجری فن دست راست خود را به داخل بدن حریف پرتاب می کند .
  3-پای گارد را به طرف چپ وبیرون از بدن قرار میدهیم و پای دیگر را نیز به کنار پای راست می گذاریم به طوری که پاها جفت باشند
  4
  [Only registered and activated users can see links. ]
  [Only registered and activated users can see links. ]
  این فن یکی از کاراترین فنون کشتی است که رسول خادم قهرمان جهان در سال های نه چندان دور این فن را به طور احسن اجرا می کرد. آموزش: هر دو حریف راست گارد در روبروی هم قرار گیرند مجری فن دست راستش را بر گردن حریف میگذارد و با دست چپ پای راست حریف را می گیرد(پایی که جلو است) و به طرف جلو (به صورت اهرمی) یا به پهلو فشار می آورد تا حریف تعادل خود را از دست دهد. نکته 1 : برای گرفتن پا بهتر است کمی حریف را به طرف زمین بکشیم تا پای حریف به جلو آید و فن را بهتر اجرا کنیم. نکته 2 :این فن را می توان از طرف راست و چپ و یا بر راست گارد ها و یا چپ گارد ها اجرا کرد.
  [Only registered and activated users can see links. ]

  بوایسار سایتیف زاده ۱۵ مارس ۱۹۷۵ در خاساویورت، داغستان کشتی‌گیر چچنی و از پرافتخارترین کشتی‌گیران تاریخ کشتی آزاد جهان است.
  سایتیف ۳ بار قهرمان المپیک، ۶ بار قهرمان جهان و ۶ بار قهرمان اروپا شده است و پس از قهرمانی در المپیک ۲۰۰۸ پکن با بوسیدن پرچم [Only registered and activated users can see links. ] و تشک کشتی از دنیای ورزش قهرمانی خداحافظی کرد.
  برادر او آدام سایتیف نیز ۳ بار عنوان قهرمانی جهان را به دست آورده است، او و برادرش سبک ویژه‌ای را وارد کشتی دنیا کردند که با استفاده همزمان از پا و دست در هنگام رقابت مشخص می‌شد.
  [Only registered and activated users can see links. ]
  [Only registered and activated users can see links. ]

  یکی دیگر از فنونی که میتوان در حالت سر شاخ اجرا کرد فن دست تو است این فن هم در کشتی آزاد و هم در کشتی فرنگی قابل اجرا است که با آن می توان امتیاز از حریف کسب کرد.
  آموزش: هر دو کشتی گیر گارد راست در روبروی هم قرار می گیرند مجری فن مچ دست راست حریف را با دست چپ خودش می گیردو با دست راست بازوی راست حریف را گرفته و به طرف جلو می کشد.با کشیدن حریف تعادل او به هم می خورد در این زمان در کشتی آزاد می توان زیر راست را از حریف گرفت و در کشتی فرنگی می توان دور کمر حریف را گرفت و اورا خاک کرد.

  [Only registered and activated users can see links. ]

  برای بر هم زدن تعادل حریف باید تلاش زیادی را انجام داد. برای این امر باید بر روی دست های حریف کار کنید و بر روی سر حریف ضربه بزنید و دست های او را بگیرید و در موقعیتی که تعادل حریف از دست رفته امتیاز دریافت کنید .
  1-حرکت روبه جلو همراه با چرخش
  یک دست را به پشت گردن حریف گذاشته و با دست دیگر دست حریف را میگیریم سپس حریف را به طرف زمین می کشیم و در همان حالت چرخشی انجام می دهیم تا حریف تعادلش برهم خورد سپس میتوان از حریف زیرگیری کرد.
  2-بر روی دست های حریف کار می کنیم در یک لحظه هر دو بازوی حریف ر امی گیریم و یک تقه به طرف پایین انجام می دهیم در این حالت حریف که یک تکانی می خورد گارد خود را به طرف بالا می برد در این لحظه که گارد حریف باز شد می توانیم زیر گیری کنیم

  [Only registered and activated users can see links. ]
  الكساندرمدوید
  پرافتخارترین كشتی گیر تاریخ ، سه بار در برابر تختیایستاد . با او بارها درمورد برخورد هایش با جهان پهلوان و خاطراتی كه دارد به صحبتنشسته ایم . مدوید خود را بسیار نزدیك به تختی احساس می كند و از تمجید و تكریم اوهیچگاه غافل نیست .
  «
  آشنایی با تختی برای من افتخار بزرگی به حساب می آید . تختی بسیار خوب و فنی كشتی می گرفت و من چیزهای زیادی از او آموختم ......
  ماروی تشك دو حریف سخت كوش بودیم و در خارج از آن ، دو دوست جدا نشدنی ..... آشناییما از سال 1961 در جریان مسابقه های قهرمانی جهان در یوكوهاما (ژاپن) آغاز شد . درآن میدان بزرگ ، تختی برنده مدال طلای وزن هفتم شد و من در وزن هشتم مدال برنزگرفتم .
  این نخستین حضور من در مسابقات جهانی بود. درهمین مسابقات بود كه تختیرا شناختم و از نزدیك به قدرت و بزرگی اش پی بردم .... او همیشه مرا دوست میداشت . او ملت خودش را هم دوست داشت و فكر می كنم تختی اصولا برای ملتش زندگی می كرد ......
  [Only registered and activated users can see links. ]
  فن سر زیر بقل یکی از فنونی است که هم در کشتی آزاد و هم در فرنگی قابل اجرا است.با حریف حالت سرشاخ شده(پای راست جلو). با دست چپ زیر دست راست حریف می زنیم تا دست حریف به بالا رود.سپس پای راست را یک نیم قدم به جلو می گذاریم.سر را زیر دست راست حریف می بریم و پای چپ را به اندازه ای جلو می گذاریم که از پا های حریف جلو تر باشد سپس با یک نیم چرخش به پشت حریف می رویم.
  [Only registered and activated users can see links. ]
  در قانون جدید در کشتی ضربه نباید به صورت بالا بردن دست و رها کرد ن بر سر حریف باشد پس برای ضربه زدن با دست به حریف می توان دست را بر شانه های حریف گذاشت و به از همان جا به سر حریف ضربه وارد کرد.هنگامی که ما ضربه ای به حریف می زنیم باید ببینیم که عکس العمل حریف در مقابل ضربه ما چیست مثلا پای گارد خود را عوض می کند یا یکی از دست هایش را به صورت ناخودآگاه به بالا می برد یا دست های خود را جمع می کند و .... ما باید تصمیم بگیریم که با عکسالعملی که حریف از خود نشان میدهد چه حرکتی را انجام دهیم زیرگیری کنیم سرزیر بقل اجرا کنیم فیتو اجرا کنیم و ... در نتیجه ضربات دست جایگاه خاصی در کشتی دارند و ما میتوانیم با آنها ضعف حریفمان را بدست بیاوریم. مبحث بعدی آموزش سرزیر بقل

  [Only registered and activated users can see links. ]

  در ورزش کشتی کار کردن با دست ها و عبور از دستهای حریف و گذر از دست های حریف و رسیدن به امتیاز از اولین مواردی است که باید بر آن کار شود.تمرین های متفاوتی برای افزایش سرعت عمل دست ها و عبور از دست های حریف وجود دارد که در زیر به چند تایی از آنها اشاره می شود ولی در کل خود کشتی گیر باید همیشه هوشیار باشد و در موقعیتی مناسبی از دست های حریف گذر کند. مچ گیری :در این تمرین هر از دو طرف در روبروی هم قرار می گیرند و حالت گارد می گیرند هر یک یکی از مچ های حریف خود را می گیرد به تریتیب با سوت مربی هر دو کشتی گیر در مدت 2 دقیقه سعی میکنند که مجهای خود را از دست حریف خود آزاد کرده و هر دو مچ حریف خود را بگیرد. حالت گرفت یک دست دو دست: در این تمرین یکی از دو حریف تمرینی یک دست دو دست را می گیرد و حریف دیگر دست را زیر آرنج حریف خود قرار می دهد و سعی می کند که از دست حریف رها شود و یک دست دو دست حریف خود را بگیرد.


  [Only registered and activated users can see links. ]

  یکی از بهترین و شاید هم اصلی ترین راه برای کسب امتیاز در کشتی آزاد زیرگیری و خاک کردن حریف است برای زیرگرفتن از حریف ابتدا بر روی دست های حریف کار کرده تا حریف گارد خود را باز کند سپس در موقعیتی که ایجاد شد به صورت انفجاری پای راست چیزی در حدود 15 سانت به جلو گذاشته می شود .زانوی پای راست بر زمین خورده و در همان حین پای چپ را به جلو می کشیم.سپس دست ها یمان را به پای حریف گره می زنیم و در همان حین بلند می شویم.دست راست را رها کرده و پای چپ حریف را می گیریم و به جلو گام بر می داریم تا حریف بر زمین خورد تمام این کارها باید در عرض کمتر از یک ثانیه انجام شود تا حریف متوجه چیزی نشود و نتواند در برابر حرکت ما عکس العملی انجام دهد.
  [Only registered and activated users can see links. ]
  » نوع مطلب : [Only registered and activated users can see links. ] ،

  فیلمی از مجموعه عکسهای جهان پهلوان تختی و با آهنگی از داریوش و با حجم 4560kB

  [Only registered and activated users can see links. ]
  آموزش کشتی: ورزش کشتی شامل کشتی فرنگی و کشتی آزاد می باشد که در کشتی فرنگی از پا به هیچ عنوان در دفاع یا حمله استفاده شود ولی کشتی آزاد استفاده از دست و پا مجاز می باشد و هر حمله و دفاعی را می توان با پا انجام داد.
  مسابقه کشتی شامل 3 تایم دو دقیقه ای است که که در بین هر تایم 30 ثانیه وقت استراحت داده شده است.اگر کشتیگیری بتواند دو تایم اول و دوم را برنده از دشک بیرون آید به عنوان فرد برنده انتخاب میشود و لی اگز کشتی اول را دوبنده آبی را و کشتی دوم را دوبنده قرمز برنده شود برنده مسابقه در تایم سوم مشخص می شود. در کل هر کشتی گیری دو تایم را پیروز شود به عنوان فرد برنده انتخاب میشود.
  کشتی ورزش است که قدرت،سرعت،انعطاف وتمرکز لازم و ملزوم هم هستند و هر کشتیگیری باید این چند عامل را همواره در بدن خود تقویت کند.
  حال به مباحثی که خواهان آموزش آنها هستم می پردازم:
  1-گارد کشتی
  2-زیر گیری
  3 -تمرین درخاک
  4- فنون در حالت سرشاخ
  5-فنون در حالت کمر تو کمر
  اولین مطلبی که در کشتی باید آموزش داده شود گارد است گارد به سه صورت راست چپ و ژاپنی تقسیم می شود که در ایران بیشتر از دوگارد راست و چپ استفاده می شود برای تعین گارد اگر کشتی گیر راست دست است گارد راست انتخاب می شود و اگر چپ دست است گارد چب گارد راست:در گارد راست پای راست باید جلو باشد وپای چپ عقب و پاها باید به صورتی باشد که کشتی گیر با تسلط کامل بر روی پاهایش قرار گرفته باشد گارد جپ همجون گارد راست است با این تفاوت که پای چپ جلوتر از پای راست قرار می گیرد مطلب بعدی زیرگیری در کشتی
  mash mamad likes this.
  کاربر مقابل از paeez عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: mash mamad (01-07-2013)

 2. #2
  مدیر تالار
  امتیازها: 37,180, سطح فعلی: 84
  امتیازها: 37,180, سطح فعلی: 84
  درصد طی شده از سطح فعلی : 69%,
  میزان امتیاز صعود به سطح بالا : 270
  درصد طی شده از سطح فعلی : 69%, میزان امتیاز صعود به سطح بالا : 270
  فعالیت کل : 0%
  فعالیت کل : 0%
  دستاوردها:
  دارای سه دوستTagger First Classکاربر حرفه ای و فعالCreated Album picturesRecommendation First Class
  mash mamad آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  محل سکونت
  قزوین
  نوشته ها
  7,634
  امتیازها
  37,180
  درجه
  84
  تشکر
  5,474
  تشکر شده 5,999 بار در 3,303 ارسال
  نوشته های وبلاگ
  6
  حالت من
  Khoshhal
  ممنون
  [Only registered and activated users can see links. ]


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کسانی که از این موضوع دیدن کرده اند : 0

You do not have permission to view the list of names.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اکنون ساعت 05:47 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.
Powered by vBulletin® Version 4.2.0
Copyright © 2016 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
SEO by vBSEO 3.6.0
فارسی سازی توسط وی بی ایران